Українська правда
Економічна правда
Новини

Українським виробникам з зони бойових дій надали пільги: які умови
15.10.2024 16:46
Українські підприємства переробної промисловості, які працюють на територіях активних бойових дій, зможуть отримувати грант у розмірі до 8 млн грн. 

Українські підприємства переробної промисловості, які працюють на територіях активних бойових дій, зможуть отримувати грант у розмірі до 8 млн грн. 

Про це повідомляє Міненерго з посиланням на рішення уряду від 15 жовтня 2024 року.

Як йдеться в повідомленні, держава профінансує 80% вартості поданого проекту, а 20% грантер має покрити з власних чи кредитних коштів. 

Грант можна буде використати на інвестиційні потреби - придбання нового виробничого або енергетичного обладнання.

"Сьогоднішнім рішенням ми даємо більше можливостей для бізнесу отримати гранти на переробку. Тепер вони доступні і для підприємств із зони активних бойових дій. Наприклад, з Херсонщини. 

Податися на гранти тепер можуть і виробники поліграфічної продукції. Також ми змінили вимоги щодо кількості робочих місць, які необхідно створити. Скоротили їх до 5 робочих місць, аби до програми доєднувалося більше учасників. Але при цьому вимоги по надходженню податків з зарплат залишились незмінні. Так хочемо дати доступ до програми, зокрема, підприємцям, які прагнуть розвивати автоматизацію виробництва", — зазначила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Програма грантів на розвиток переробної промисловості рішенням уряду розширена на підприємства переробки, які працюють на територіях активних бойових дій. 

Обов’язкова умова – на території діяльності підприємства, мають працювати державні інформаційні ресурси.

Своїм рішенням уряд також змінив вимоги до кількості робочих місць, які обов’язково має створити грантер.

Раніше залежно від суми гранту, це було від 5 до 25 робочих місць. Наприклад, щоб виконати умови, отримувач гранту у 8 млн грн мав працевлаштувати 25 робітників із зарплатою від 8 тисяч гривень.

Тепер обов'язковою умовою буде створення від 5 робочих місць – незалежно від розміру гранту. 

Водночас уряд додав нову умову: за три роки отримувачу потрібно буде сплатити ЄСВ із зарплати нових працівників на суму, не менше ніж 20% від суми гранту.

Таким чином, наприклад, отримувач гранту в 8 млн грн зможе найняти 25 працівників із зарплатою в 10 тис. грн. Або, якщо має потребу в висококваліфікованому персоналі – працівників зі значно вищою щомісячною зарплатою.

Нагадаємо:

В Україні бізнес почав скаржитися на неможливість перепідтвердити статус критичності, який надає право на продовження дії бронювання співробітників. 






УКР | РУС
Головна | Новини | Публікації | Колонки
©2006-2015 "Економічна правда"