Українська правда
Економічна правда
Новини

Націоналізація нафтопродуктів Курченка: Пашинського підозрюють у майже мільярдних збитках державі
12.02.2024 14:47
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з СБУ викрили схему заволодіння нафтопродуктами, через які держава зазнала 967 мільйонів гривень збитків

сбу

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з СБУ викрили схему заволодіння нафтопродуктами, через які держава зазнала 967 мільйонів гривень збитків.

Про це повідомляють пресслужби НАБУ та СБУ.

Слідство встановило, що у 2014 році суд наклав арешт на  97 тис. тонн нафтопродуктів, ввезених в Україну з порушенням законодавства. 

"Один з підприємців у сфері нафтового бізнесу, який мав "потрібні" зв’язки в державних та правоохоронних органах, спільно з топпосадовцем Адміністрації Президента України розробили схему заволодіння арештованим майном та створили для цього злочинну організацію", - зазначають детективи.

За даними правоохоронців, вони домоглися передачі паливо-мастильних матеріалів держпідприємству, на керівні посади в якому призначили підконтрольних осіб. 

Крім цього, топпосадовець забезпечив контроль за базами зберігання нафтопродуктів підрозділами МВС, діями яких на місцях керували члени злочинної організації. 

Згодом держпідприємство під приводом "вимушеності продажу" у повному обсязі реалізувало сировину за заниженими цінами підконтрольній організатору схеми компанії. 

"Частково отримані за це кошти вивели на рахунки інших підконтрольних суб’єктів господарювання, у той час як до державного бюджету не надійшло жодної гривні. Загальна сума збитків, завданих державі у результаті реалізації схеми, становить 967 млн грн", - додали в НАБУ.

набу

Правоохоронці повідомили про підозру:

За даними джерел ЕП у правоохоронних органах, про підозру, зокрема, повідомили колишньому народному депутату, т.в.о. Глави Адміністрації президента у 2014 році Сергію Пашинському.

Нагадуємо:

Зранку 12 лютого Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро прийшли з обшуками до колишнього народного депутата Сергія Пашинського у справі про націоналізацію нафтопродуктів олігарха Курченка. Ексдепутат відкинув інформацію про вручення йому підозри.

Читайте також: Як заробити на вкраденому. Історія конфіскованих нафтопродуктів Курченка

Олександр Кацуба: Товариші з "Народного фронту" націоналізували бензин "Нафтогазу", а не Курченка






УКР | РУС
Головна | Новини | Публікації | Колонки
©2006-2015 "Економічна правда"